In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Z Jarosławia do...

Wypożyczalnie rowerów stanęły przy dworcu kolejowym i autobusowym w Jarosławiu oraz popularnym ośrodku wypoczynkowym w Radawie. Jest to inicjatywa gminy Wiązownica, na terenie której...

Więcej…

Start Firma Media Miejskie rowery wróciły po zimowej przerwie

Język strony

Polish English French German Russian

LogowanieSonda

W jakim mjescu mają powstać nowe stacje
 

Licznik odwiedzin

/home/rowerespl/domains/rzeszow.roweres.pl/public_html/administrator/components/com_vvisit_counter/helpersPlease reinstall [Vinaora Visitors Counter] component53

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Miejskie rowery wróciły po zimowej przerwie PDF Drukuj Email
środa, 28 marca 2012 16:42

Miejskie rowery wróciły po zimowej przerwie

Na stacjach w Rzeszowie pojawiły się miejskie rowery. Jednoślady zimę spędziły w magazynie. - Wszystkie są naprawione, wyczyszczone i gotowe do użytku - zapewnia Małgorzata Mac z Roweresu. - Już odbieramy telefony z pytaniami, jak i gdzie można wypożyczyć nasze rowery.
19
rowerowych stacji będą mogli korzystać rzeszowianie
100
rowerów stanie na stacjach
486
rowerowych kart wydał Roweres


Małgorzata Mac, Roweres
- W tym roku planujemy zrobić dwa rodzinne rajdy rowerowe. Pierwszy już w czerwcu, drugi być może we wrześniu - takie 10-15 kilometrowe trasy w sobotnie popołudnie, zakończone wspólnym grillem. Chcemy zaktywizować rodziców z dziećmi i zachęcić do aktywnego wypoczynku. Poza tym będziemy włączać się w inne imprezy organizowane w Rzeszowie. Na razie uruchamiamy te stacje, które działały w zeszłym roku. Bardzo staramy się jednak o nowe lokalizacje - m.in. przy dworcu. Nie planujemy natomiast zmian, jeśli chodzi o cennik wypożyczeń. W planach mamy także uruchomienie usługi wypożyczania rowerów z przewodnikiem. Rzeszów odwiedza spora liczba turystów, w tym obcokrajowców, którzy chętnie pożyczają po kilkanaście rowerów i w ten sposób zwiedzają okolicę. W ubiegłym roku byli to m.in. Grecy, Hiszpanie i Szwedzi.

 

Internauci pytają, Roweres odpowiada:


Na MM Rzeszów poprosiliśmy internautów o zgłaszanie uwag i pomysłów związanych z miejskimi rowerami.

@Trafik: Stacje koniecznie są potrzebne wzdłuż al. Rejtana

Małgorzata Mac: Wiemy, że w tej części Rzeszowa stacja jest bardzo potrzebna. Mieliśmy jednak problem ze znalezieniem właściwego miejsca. Być może uda nam się postawić stację na działce należącej do jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Rozmawialiśmy też z Uniwersytetem, ale tam również problemem jest brak miejsca.

@marcinm: Na Wyzwolenia rowerek stoi, trochę brązowy metal ma, przestał całą zimę.

Małgorzata Mac: Zrobiliśmy to celowo. Chcieliśmy sprawdzić, jak rower zniesie trudne warunki atmosferyczne. Teraz z uwagami zostanie zwrócony do producenta. To są rowery z wyższej półki i oczekuję, że takie będą. Mają wytrzymać 3-4 sezony

@Damian: (...) Na ok. dziesięć prób wypożyczenia roweru, powiodły się mniej więcej dwie. W innych przypadkach stacja nie działała, system odrzucał lub blokował kartę, co musiało się kończyć wizytą w siedzibie firmy (...).

Małgorzata Mac: Blokowanie kart nie wynika z problemu technicznego. Wielu klientów samodzielnie obsługiwałam, żeby poznać istotę problemu. Największy problem mają nie stali użytkownicy, a osoby, które pożyczają od nich kartę albo dopiero zaczynają i nie przeczytali dokładnie instrukcji. Należy pamiętać, żeby przed wypięciem roweru i ponownym wpięciem przyłożyć kartę do czytnika.

@Krzysztof: dobrze byłoby przenieść stację z al. Sikorskiego bliżej ulicy Łukasiewicza. Myślę, że wtedy stacja byłaby mniej narażona na wandalizm niż obecnie. Do tej pory praktycznie cały czas była nieczynna.

Małgorzata Mac: Rzeczywiście, to najtrudniejsza stacja w mieście. Na pewno ją uruchomimy, złożyłam po raz kolejny prośbę do ratusza o objęcie tego rejonu miejskim monitoringiem. Ewentualnie pomyślimy o przeniesieniu tej stacji gdzie indziej, ale tutaj po raz kolejny odzywa się problem z brakiem wolnej działki.

@Adam: (...) Uważam, że proces rejestracji jest uciążliwy szczególnie dla turystów (...). W biurze Roweresu uzyskałem informacje, że brakujące stacje przy ul. Wyspiańskiego i hali na Podpromiu wkrótce powstaną. Stacje do teraz nie powstały. (...) W czasie korzystania z systemu rowerów miejskich dostałem dwa e-maile od firmy. Oba z życzeniami świątecznymi. Gdzie informacje, kiedy rowery zostały ściągnięte na zimę? Kiedy system zostanie uruchomiony?

Małgorzata Mac: Dla osób, które nie chcą wyrabiać karty, np. dla turystów, oferujemy klasyczne wypożyczanie roweru „na dowód". Jeśli chodzi o stacje na Wyspiańskiego i przy hali, mimo że są na mapie, nie działają ze względu na problemy z działkami. Staramy się, żeby ruszyły jak najszybciej. Przyglądniemy się mailingowi, wiem, że to ważny kanał informacji. Pod koniec tygodnia zostanie rozesłana informacja o starcie nowego sezonu.

Jak pożyczyć rower?

1. Zarejestruj się www.roweres.pl i opłać kartę. Odebrać ją możesz w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Bernardyńskiej 10.
2. Z kartą w kieszeni znajdź interesującą cię stację rowerową.
3. Sprawdź, czy rower, który chcesz pożyczyć jest sprawny (łańcuch, siodełko, napompowane opony).
4. Przyłóż kartę do czytnika przy wybranym rowerze i trzymając ją, wyjmij go ze stacji.
5. Po skończonej jeździe ponownie przyłóż kartę do czytnika, jednocześnie wepnij rower do stacji.
6. Na ekranie na stacji sprawdź, czy status twojej karty to „oddany". Jeśli tak, prawidłowo wypożyczyłeś i oddałeś rower.

Ile to kosztuje?

Koszt karty
- uczniowska: 20 zł (10 zł kaucji)
- podstawowa: 50 zł (30 zł kaucji)
- normalna: 100 zł (20 zł kaucji)
- maksymalna: 200 zł (10 zł kaucji); 15 minut gratis plus możliwość pożyczenia dwóch rowerów

Wypożyczenie
Pierwsze 15 minut - gratis
Drugie 15 minut - 50 gr
Trzecie 15 minut - 50 gr
Czwarte 15 minut - 50 gr
Druga rozpoczęta godzina - 2 zł
Trzecia rozpoczęta godzina i następne - 3 zł

Inne opłaty
Wartość roweru w przypadku kradzieży, zniszczenia: 1540 zł
Minimalne doładowanie: 10 zł
Wypożyczenie roweru na 1 dobę: 15 zł
Wypożyczenie roweru na weekend: 25 zł
Wypożyczenie przyczepki dla dziecka na 1 dobę: 15 zł
Wypożyczalnia oferuje także kaski, foteliki i dostawki.

Tu znajdziesz stacje miejskich rowerów
- ratusz (Rynek)
– Gałęzowskiego (Biuro Wystaw Artystycznych)
- miasteczko ROSIR (dojazd Staroniwa)
- Mc Donald's przy WSK (Hetmańska 77)
- Galeria Nowy Świat (ul. Krakowska)
- Zalesie - Uniwersytet Rzeszowski (na placu naprzeciwko przystanku autobusowego)
- Podwisłocze - Urząd Skarbowy (obok trasy zamkowej)
- Makro (al. Armii Krajowej na wysokości ul. Litewskiej)
- Dąbrowskiego Politechnika Rzeszowska (skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego z obwodnicą)
- Biała Tyczyn (Sikorskiego Osiedle Zimowit)
- Piłsudskiego (obok mostu)
- Cieplińskiego (przy parku)
- Hetmańska (obok Lidla)
- Siemieńskiego (Chocimska)
- Wyzwolenia
- plac Wolności (Piłsudskiego 31)

 

W ciągu najbliższych dni, na ulice Rzeszowa mają wrócić miejskie rowery. Razem z gazetą Teraz Rzeszów zbieramy Wasze opinie i pomysły dotyczące jednośladów.

Podzielcie się z nami swoimi opiniami, doświadczeniami i pomysłami związanymi z miejskimi rowerami. Co Wam się w nich podoba, co nie? Jakich zmian oczekujecie, gdzie chcielibyście żeby powstały nowe stacje. Czy macie jakieś problemy w związku z korzystaniem z nich? A może w ogóle nie korzystacie. Dlaczego?

Źródło: mmrzeszow.pl